18:13 24 مارچ 2018
  Saudi Defence

  پسر شاه عربستان اماده گفتگو با ایران است

  © AFP 2018/ ALAIN JOCARD
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 10

  با وجود اینکه عربستان ادعا کرده به دستور امریکا این کشور به القاعده در «جعار» حمله کرده، اما در این هجوم دست کم 10 غیر نظامی یمنی کشته شده و چندین نفر زخمی شدند

  فعال توییتری و افشاگر عربستانی اعلام کرد با توجه به افزایش تلفات ائتلاف عرب-سعودی در یمن، وزیر دفاع این کشور از طریق امارات تلاش می‌کند با ایران و انصار الله گفت‌وگو کند.
  در پی اعتراف عربستان به سقوط یک هلیکوپتر آپاچی در جوف در یمن، مجتهد فعال توییتری و افشاگر عربستانی در صفحه توییترش نوشت که این آپاچی به دلیل شرایط بد آب‌وهوایی سقوط نکرده، بلکه به وسیله انصار الله منهدم شده است.

  مجتهد همچنین تأکید کرد علاوه بر منهدم شدن این بالگرد سه تانک «ابرامز» عربستان نیز به وسیله موشک‌های «کورنت» یمنی‌ها منهدم شده است.

  بر اساس این خبر با وجود اینکه عربستان ادعا کرده به دستور امریکا این کشور به القاعده در «جعار» حمله کرده، اما در این هجوم دست کم 10 غیر نظامی یمنی کشته شده و چندین نفر زخمی شدند.

  به گزارش اتاق خبر 24 مجتهد گفت در حالی که پادشاه عربستان و پسرش در مراکش (مغرب) و پاریس به خوشگذرانی مشغولند، ائتلاف عربی-سعودی شبه نظامیان خود را در تعز با امکانات محدود تنها گذاشته و آن‌ها تصمیم گرفته‌اند از این به بعد با ائتلاف هماهنگ نباشند.  از سوی دیگر شمار نظامیان گارد مرزی عربستان که روز دوشنبه کشته شدند، چهار برابر رقم اعلام شده (5 نفر) است و انصار الله نام و رتبه آنها را اعلام کرده است. این در حالی است که سخنگوی ائتلاف اطلاعاتی از شمار کشته‌های انصار الله ندارد.

  بر اساس این خبر «محمد بن سلمان» وزیر دفاع عربستان به این درک رسیده که ادامه جنگ به سود او نیست به همین دلیل ملتمسانه در پشت پرده از طریق امارات و عمان تلاش می‌کند با انصار الله، کنگره مردمی و ایران به تفاهم برسد.

   

   

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک