05:38 25 فبروری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

ریاست‌ جمهوری کوریای جنوبی دلیل تعلیق برنامه هسته‌ای و راکتی کوریای شمالی را فاش نموده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه عربی رای الیوم، ریاست جمهوری کوریای جنوبی اعلام کرده است که کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی در تماس تلفنی با مون جائه این، رئیس‌جمهوری کوریای جنوبی به او گفته است، به منظور اجتناب از سرنوشت "فاجعه‌باری" که دو رهبر عرب یعنی صدام حسین،‌ دیکتاتور سابق عراق و معمر قذافی، دیکتاتور لیبی به آن دچار شدند، دست از برنامه‌ هسته‌ای‌ کشیده است.

وی افزوده است، تصمیم اخیرش در زمینه توقف آزمایش‌ راکت‌های بالستیک و آزمایش‌های هسته‌ای را در اثبات این مساله اتخاذ کرده است.

قبل از این گزارش شده بود که کوریای شمالی در تلاش برای رشد اقتصادی این کشور و برقراری صلح هرگونه آزمایش هسته‌ای و راکتی خود را از روز گذشته (شنبه) تعلیق کرده است و سایت انجام آزمایش‌های هسته‌ای خود را خواهد بست.

این تصمیم غیرمنتظره پیونگ‌یانگ پیش از نشست آتی رهبران دو کوریا و نیز نشست دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری امریکا و کیم جونگ اون گرفته شد.

خبرگزاری رسمی کوریای شمالی به نقل از اون گزارش داده بود، کشورش دیگر نیازی به انجام آزمایش‌های هسته‌ای یا پرتاب راکت‌های بالستیک قاره پیما ندارد زیرا که هدف توسعه سلاح‌های هسته‌ای خود را محقق کرده است.

مرتبط:

واکنش ترامپ به توقف آزمایشات هسته‌ای کوریای شمالی
5 مکان احتمالی برای دیدار ترامپ و رهبرکوریای شمالی
دیدار مخفیانه مایک پومپیو از کوریای شمالی
سفر ترامپ به کوریائی شمالی
رهبر کوریای شمالی بلاخره از مذاکره با آمریکا سخن گفت
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر