23:10 01 اپریل 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور سوریه با ابراز تسلیت به رئیس جمهور روسیه در پیوند با سقوط طیارهٔ روسی و کشته‌شدن نظامیان روسی، گفته است که این حادثه نباید دلیل توقف مبارزه با تروریزم در سوریه شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آژانس دولتی خبری سوریه (SANA)، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه با فرستادن نامه به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نوشته است: "ما کاملاً معتقد استیم که چنین فاجعه‌ها نمی‌توانند ما و شما را از ادامهٔ مبارزه با تروریزم که در آن خون نظامیان ما و شما می‌ریزد و آخرین قربانیان آن کشته‌شدگان در نتیجهٔ سقوط ایل —۲۰ اند، بازدارند".

در ادامهٔ نامه آمده است: "این حادثه المناک نتیجهٔ تکبر و تجاوز اسرائيل است که از روش‌های کثیف برای رسیدن به اهداف کثیف‌اش و انجام فعالیت‌های خصمانه در منطقهٔ ما، استفاده می‌کند".

وزارت دفاع روسیه اطلاع داده است که ۱۷ سپتمبر حوالی ساعت یازده شب (به وقت مسکو) ارتباط با طیارۀ روسی ایل — ۲۰ که به پایگاه هوایی حمیمیم در حال بازگشت بود، قطع شد. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، این طیاره با ۱۵ تن خدمه پرواز در فاصله 35 کیلومتری از سواحل بحیرۀ مدیترانه قرار داشت.

چنانکه در وزارت دفاع روسیه گفته اند، در عین زمان چهار جنگندۀ اف — 16 اسرائیلی، بر ولایت لاذقیه سوریه حملات هوایی انجام می‌دادند، و از کشتی نظامی فرانسوی اوورن (Auvergne) نیز راکت پرتاب می‌شد.

در وزارت دفاع روسیه خاطر نشان ساخته اند که طیارۀ‌های اسرائیلی قصداً در منطقه لاذقیه وضعیت خطرناک ایجاد نمودند، ابزارهای کنترول هوایی اسرائیل از قبل طیارۀ ایل — 20 را دیده بودند، زیرا طیارۀ مذکور در حال فرود آمدن بود.

علاوه بر این، اسرائیل از انجام عملیات هوایی در منطقه لاذقیه به فرماندهی نیروهای روسی در سوریه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه این اقدامات تحریک‌آمیز اسرائیل را یک اقدامت خصمانه خوانده است و به خود حق انجام اقدامات بالمثل را داده است.    

مرتبط:

راکت اس – 200 سوریه طیارۀ نظامی روسی را سقوط داد
واکنش پنتاگون به سرنگونی طیاره روسی در سوریه
واکنش پوتین به سقوط طیارۀ روسی در سوریه
شایگو: مسوولیت سقوط طیاره و مرگ نظامیان روسی به‌دوش اسرائیل است
اخبار لحظه به لحظه: سقوط طیارۀ نظامی روسی در سوریه
اظهارات ترامپ در مورد سرنگونی طیاره نظامی روسیه در سوریه
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر