23:07 01 اپریل 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

به باور مقامات وزارت دفاع روسیه، نیروهای هوایی اسرائیل یا اقدامات شان را به‌شکل غیرحرفوی انجام داده اند و یا هم سهل‌انگاری جنایی صورت گرفته است.

به گزارش اسپوتنیک، جنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه امروز (یکشنبه، ۲۳ سپتمبر) اعلام کرد که مسوولیت سقوط طیارهٔ نظامی ایل — ۲۰ روسی در سوریه، کاملاً به دوش نیروهای هوایی اسرائیل است که یا اقدامات شان را به‌شکل غیرحرفوی انجام داده اند و یا هم غفلت جنایی صورت گرفته است.

سخنگوی وزارت دفاع در نشست خبری گفت: "اسناد و شواهد ارائه شده نشان‌دهنده این است که اقدامات پیلوتان جنگنده‌های اسرائيلی که باعث کشته‌شدن ۱۵ نظامی روسی شد، یا به‌دلیل غیرحرفوی بودن شان و یا هم سهل‌انگاری جنایی صورت گرفته است. بنابر این، ما به این باوریم که مسوولیت فاجعهٔ طیارهٔ روسی ایل — ۲۰ کاملاً به دوش نیروهای هوایی اسرائیل و کسانی که تصمیم چنین اقدام را گرفته اند، می‌باشد".

به تاریخ ۱۷ سپتمبر حوالی ساعت یازده شب (به وقت مسکو) ارتباط وزارت دفاع روسیه با طیارۀ روسی ایل — ۲۰ که به پایگاه هوایی حمیمیم در حال بازگشت بود، قطع شد. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، این طیاره با ۱۵ تن خدمه پرواز در فاصله ۳۵ کیلومتری از سواحل بحیرۀ مدیترانه قرار داشت.

چنانکه در وزارت دفاع روسیه گفته اند، در عین زمان چهار جنگندۀ اف — ۱۶ اسرائیلی، بر ولایت لاذقیه سوریه حملات هوایی انجام می‌دادند، و از کشتی نظامی فرانسوی اوورن (Auvergne) نیز راکت پرتاب می‌شد.

در وزارت دفاع روسیه خاطر نشان ساخته اند که طیارۀ‌های اسرائیلی قصداً در منطقه لاذقیه وضعیت خطرناک ایجاد نمودند، ابزارهای کنترول هوایی اسرائیل از قبل طیارۀ ایل — ۲۰ را دیده بودند، زیرا طیارۀ مذکور در حال فرود آمدن بود.

علاوه بر این، اسرائیل از انجام عملیات هوایی در منطقه لاذقیه به فرماندهی نیروهای روسی در سوریه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه این اقدامات تحریک‌آمیز اسرائیل را یک اقدام خصمانه خوانده است و به خود حق انجام اقدامات بالمثل را داده است.    

مرتبط:

سقوط طیاره ایل-۲۰: اسرائیل باید به اثبات برساند که به زندگی روس ها ارزش قائل است
اسرائیل اطلاعات درباره سرنگونی ایل-20 را به روسیه داد
وزارت دفاع روسیه: علت سقوط هواپیمای ایل - 20 "خرابی در "سیستم شناسایی خودی" نبود
بشار اسد به پوتین: سقوط طیارهٔ ایل – ۲۰ نتیجهٔ تکبر اسرائیل است
فهرست کشته شدگان هواپیمای ایل -20 روسیه منتشر شد
اسرائیل هواپیمای ایل-20 روسیه را سرنگون کرد
محل سقوط طیارۀ ایل – 20 روسی مشخص شد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر