05:08 01 جون 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سخنگوی طالبان اعلام کرد که گزارش‌ها درباره دیدار برخی اعضای ارشد این گروه با مقام‌های امریکایی در بگرام و دوبی واقعیت ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، گروه طالبان با نشر اعلامیه‌ای گفته است که این گروه گزارش‌ها درباره دیدار نمایندگان طالبان با مقام‌های امریکایی در بگرام و دبی را رد می‌نند.
ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان ضمن رد هرگونه تماس بین نمایندگان این گروه وامریکایی ها در بگرام، خاطرنشان کرد: برای فعالیت‌های سیاسی، آدرس رسمی دفتر سیاسی طالبان در قطر برای همه معلوم است و جهانیان از جمله امریکا می‌توانند با آن تماس بگیرند و یا به آنجا بروند.در اعلامیه این گروه همچنین خبرها درباره دیدار نمایندگان طالبان با مقام‌های امریکایی در دبی کاملا نادرست خوانده شده است.
ذبیح‌الله مجاهد در این اعلامیه گفته است که امکان دارد برخی 'اشخاص مغرض' برای بدست‌آوردن پول و یا امتیازات دیگر'فریب‌دادن امریکایی‌ها' این اقدام را انجام داده و خود را به عنوان نماینده طالبان معرفی کرده باشند.  


این گروه هشدار داده است که تماس‌های جعلی ممکن است به روند اصلی 'گفت‌وگوهای متوقع' زیان جدی وارد کند.
در اعلامیه طالبان درباره این گفت‌وگوهای متوقع هیچ توضیحی داده نشده است.
پیش از این گزارش‌هایی به نشر رسیده بود که یک هیات از گروه طالبان از شورای کویته پاکستان برای مذاکره با نمایندگان سازمان ملل و صلیب سرخ به دبی سفر کرده است.
این منبع تائید کرده بود که مذاکرات دیگری نیز بتاریخ 27 و 28 سپتامبر در شهر دوحه پایتخت قطر برگزار می‌شود.
گفته شده بود که در این نشست دو طرف درباره تبادله زندانیان و تلفات غیرنظامیان مذکره خواهند کرد.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر