17:56 20 جولای 2019
استقبال باشگاه رئال مادرید از دختر شجاع فلسطینی باعث خشم اسرائیل شد

استقبال باشگاه رئال مادرید از دختر شجاع فلسطینی باعث خشم اسرائیل شد

© AP Photo / Majdi Mohammed
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30

مقامات اسرائیلی، رئال مادرید را به دلیل اعطای پیراهن این باشگاه به عهد تمیمی به حمایت از تروریسم متهم کردند.

به گزارش به گزارش اسپوتینک به نقل از alalam، مقامات اسرائیلی باشگاه رئال مادرید را به حمایت از تروریسم متهم کردند.


قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا از دختر جوانی که به خاطر ایستادن مقابل یکی از سربازان اسرائیلی به نماد مقاومت فلسطینی‌ها تبدیل شد، استقبال کرد.
این باشگاه اسپانیایی روز شنبه پس از انتشار عکس‌های عهد تمیمی در حال دریافت پیراهن این باشگاه، از سوی مقامات اسرائیلی مورد انتقاد قرار گرفت.
نوجوان 17 ساله فلسطینی که پس از زدن سیلی به سرباز اسرائیلی 8 ماه را در زندان اسرائیل به سر برد، به همراه خانواده‎اش برای شرکت در رویداد‌های مختلف اجتماعی و سیاسی به اسپانیا سفر کرد. وی عکس‌های مختلفی از دیدار از این باشگاه و نیز با بازیکنان آن در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد.

این اتفاق که خشم مقامات اسرائیلی را به دنبال داشت سبب شد تا دانیل کاتنر، سفیر اسرائیل در اسپانیا، در توییتر خود چنین مدعی شود: "عهد تمیمی برای صلح مبارزه نمی‌کند، او از خشونت و ترور دفاع می‌کند، مؤسساتی که او را دعوت و از او قدردانی می‌کنند، به طور غیر مستقیم خشونت را تشویق می‌کنند و نه گفتگو و درکی که ما نیاز داریم".

تمیمی پس از آن که فیلم سیلی زدن وی به سرباز اسرائیلی توسط مادرش در فضای مجازی منتشر و با بازتاب گسترده‌ای همراه شد، به چهره‌ای جهانی تبدیل شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر