07:26 23 جولای 2019
امریکا در سوریه از اف-22 در پاسخ به اس-300 استفاده می‌کند

امریکا در سوریه از اف-22 در پاسخ به اس-300 استفاده می‌کند

© REUTERS / Wolfgang Rattay
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 31

پس از این روسیه سیستم دفاع هوایی اس-300 را به سوریه تحویل داد امریکا از جنگنده‌های اف-22 رپتور نسل پنجم و جنگنده اف-16 نسل چهارم را برای عملیات هوایی خود در آسمان سوریه استفاده می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از The Drive، روسیه پس از اینکه سیستم دفاع هوایی اس-300 را به سوریه تحویل داد امکان می‌رود که امریکا دوباره از جنگنده‌های اف22 و اف-16 نسل‌های پنجم و چهارم در عملیات هوایی خود در آسمان سوریه استفاده کند.


این نشریه نوشته است که در آغاز مبارزات نظامی امریکا در سوریه، زمانی که مشخص نبود که چگونه بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه می‌تواند پاسخ حملات هوایی امریکا را بدهد. در حال حاضر امریکایی ها پس از این که روسیه اس-300 را به سوریه تحویل داد خواهانی استفاده از جنگنده‌های اف-22 و اف-16 در عملیات هوایی خود در سوریه شده اند به گفته این نشریه این جنگنده‌ها قابلیت سرکوب و ویران کردن دفاع هوایی دشمن را داراست.
این نشریه یادآور می‌شود که استفاده از جنگنده‌های اف-22 در مناطقی تحت کنترول نیروهای دولتی سوریه امکان پذیر است. بر اساس گزارش این نشریه پرتابگرهای اس-300 در حال حاضر به اندازه کافی نمی‌توانند بخش‌های شمال غربی سوریه را تحت پوشش کامل خود قرار دهد.
سرگئی شویگو، وزیر دفاع ملی روسیه، در ماه اکتوبر به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گزارش داد که روسیه انتقال سیستم‌های دفاع هوایی به سوریه را تکمیل کرده است. وزیر دفاع ملی روسیه خاطر نشان کرد که 49 واحد تجهیزات از جمله یابنده‌های روشنایی، سیستم‌های تشخیص کنندۀ پایه‌ها، وسایل نقلیه کنترول و چهار پرتاب کننده به سوریه منتقل شده است.

مرتبط:

اهمیت سیستم راکتی اس- 300 برای ارتش سوریه
روسیه: تحویل اس – 300 به سوریه بر ضد اسرائیل نیست
وزارت دفاع روسیه: وضعیت پیرامون تحویل اس – 300 به سوریه تغییر کرد
وزارت دفاع روسیه، مستقر کردن باتری های ضد هوایی سیستم موشکی اس – 300 به سوریه را تآیید کرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر