10:43 24 جنوری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت امور خارجه روسیه از اینکه جنجال های سیاسی و انگیزه های بد و نادرست قضیه قتل جمال خاشقجی را همراهی میکنند، ابراز تاسف کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اظهار داشت که مسکو از اینکه قضیه قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی با انگیزه های بد واطلاعات دروغین همراه شده است، ابراز تاسف میکند.

زاخارووا: «بسیار ترسناک است که فاجعه قتل خاشقجی با این همه جنجال های سیاسی و انگیزه ها بد و نادرست همراه شده است. کشور ما از روز اول اعلام کرده بود که تنها یک چیز لازم است — انجام تحقیقات جامع بی طرفانه.»

خانم زاخارووا این اظهارات را در واکنش به اطلاعاتی که اخیراً در شبکه های اجتماعی عرب که گویا سرویس های ویژه روسیه از همان ابتدا اطلاع داشتند که چی جریان دارد و این اطلاعات را با سازمان استخبارات ترکیه در میان گذاشته بودند، بیان داشت.

یادآوری میکنیم، جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی که از سال ۲۰۱۷ در ایالات متحده امریکا زندگی و به حیث مرورگر در روزنامۀ واشنگتن پست کار میکرد، بتاریخ ۲ اکتوبر پس از ورود به قونسلگری عربستان سعودی در شهر استانبول ناپدید شد. 

رسانه های دولتی عربستان سعودی روز ۲۰ اکتوبر گزارش دادند، که جمال خاشقجی در جریان درگیری با کارمندان قونسلگری کشته شده است. تاکنون در این رابطه ۱۸ نفر بازداشت شده و اکنون تحقیقات از آنها جریان دارد. 

مقامات عربستان تلاش میورزند حقیقت را کشف کرده و همه مجرمان را تحت تعقیب قضایی قرار داده و مجازات کنند.

مرتبط:

از خفگی تا تکه‌تکه‌ کردن: رازهای وحشتناک قتل خاشقجی
پاسخ خدیجه چنگیز در مورد نام قاتلان خاشقجی
با اعدام عاملان قتل خاشقجی، سرنخ های رسیدن به بن سلمان قطع می شود
وزیر دفاع امریکا خواستار تحقیقات "شفاف" درمورد قتل خاشقجی شد
مکرون و مرکل خواستار اقدام مشترک اتحادیه اروپا در پیوند به قضیه خاشقجی شدند
امتناع پمپئو از شنیدن فایل مرگ خاشقجی
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر