04:17 01 جون 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

ایالات متحده امریکا برای تنظیم مذاکرات دونالد ترامپ با رهبر کوریای شمالی از روسیه درخواست کمک نموده است.

به گزارش اسپوتنیک، ایگور مارگولوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه، گفت که ایالات متحده از روسیه جهت برنامه ریزی یک دستورالعمل درست در مذاکرات با کوریای شمالی در رابطه به خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کوریا درخواست کمک نموده است.
معاون وزیر امور خارجه روسیه خاطر نشان ساخت که، مسکو و سایر شرکت کنندگان روند شش جانبه آماده اند تا در این مذاکرات کمک کنند. 


صحبت بر سر نشست دوم رهبران ایالات متحده و کوریای شمالی مطرح بحث است که در آن واشنگتن امیدوار است در مورد خلع سلاح هسته ای با شبه جزیره کوریا به توافق برسد و این گفتگو ها در عمل پیاده شود.
برخی از مشورت ها با مقامات ایالات متحده در مورد وضعیت کوریای شمالی در امریکا به پایان رسید.
مارگولوف تاکید کرد که گام های ایالات متحده و کوریای شمالی در این راستا باید همزمان و مرحله ای باشد. به عنوان مثال، واشنگتن باید به تدریج، به عنوان پیشرفت در مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای تحریم ها علیه کوریای شمالی را کاهش دهد.
معاون وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه ابراز داشت که اکنون یک و نیم سال است که، کوریای شمالی قصد دارد از پرتاب راکت ها و آزمایش های هسته ای خودداری کند. سازمان ملل باید دراین رابطه سریعا واکنش نشان دهد زیرا کوریای شمالی درخواست مندرج در قطعنامه شورای امنیت را برآورده می سازد.
وی گفت کاهش تحریم ها نیز در دستور کار ما قرار دارد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر