04:58 27 جنوری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

عربستان سعودی می‌تواند برای محافظت از آسمان خود از سیستم دفاع هوایی اس-350 یا «ویتیاز» استفاده کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «سوابودنایا پرسا» عربستان سعودی می‌تواند جدی ترین سیستم دفاع هوایی را از کوریای جنوبی بخاطر محافظت خود دریافت کند. سیستم دفاع هوایی کی ام سام با برد متوسط بر اساس فناوری‌های مورد استفاده در سیستم دفاع هوایی اس-350 یا «ویتیاز» به کار رفته است ساخته شده است.

این سیستم زیر نظر آژانس توسعه دفاعی کوریا و با استفاده از کمک های فنی شرکت های آلماز آنتی (توسعه دهنده سیستم‌هایی همچون اس-300 و اس-400) و شرکت فاکل (شرکت مطرح توسعه دهنده رادار های دفاع هوایی روسی) توسعه یافت. و ساخت این سیستم در روسیه با مشارکت متخصصان کوریا انجام شد. پس از اتمام ساخت و توسعه، متخصصان روسی تمام فناوری‌ها را به کوریایی‌ها منتقل کردند. که بعداً بر اساس آن سیستم دفاع هوایی اس-350 یا «ویتیاز» ساخته شد.

خرید این سیستم توسط عربستان سعودی از کوریای جنوبی منطقی خواهد بود اما ریاض قدر به انجام این کار نخواهد بود، زیرا از «خشم واشنگتن» می‌هراسد.

پیش از این، جوزف دانفورد، رئیس‌ ستاد مشترک ارتش امریکا در روز 20 سپتمبر گفته بود که هیچ سیستم دفاع هوایی نمی‌تواند حمله‌ای مشابه آنچه در تاسیسات نفتی آرامکو عربستان رخ داد را مهار کند.

یادآوری می‌کنیم، که پیش از این حوثی های یمنی با وجود سیستم های ضد دفاع هوایی تاسیسات نفتی عربستان سعودی را آتش زدند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر