14:56 29 فبروری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

در چهارمین روز اعتراضات در عراق رسانه ها از افزایش شمارکشته شدگان تا 65 نفر خبر می دهند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از  Sky News Arabia پیش از این ، مصطفی سعدون ، مدیر رصدخانه حقوق بشر عراق، شمار کشته شدگان در طی تظاهرات این کشور را 50 نفر اعلام کرد و همچنین از زخمی شدن 1936 تن دیگر خبر داد.

اعتراضات کنندگان در نقاط مختلف عراق ، خواستار استعفای دولت این کشور و برگزاری انتخابات زودرس هستند.

موج اعتراضات مردم عراق از روز سه‌شنبه در واکنش به رشد بی‌کاری، فساد و ضعف دولت در خدمات دولتی شکل گرفت و به سرعت شهرهای مختلف را متاثر از خود ساخت.

بر اساس گزارش‌ ارتش عراق، دو افسر پلیس و دو شهروند غیرنظامی روز جمعه بر اثر تیراندازی افراد ناشناسی در بغداد کشته شده‌اند. اما از شواهد برمی‌آید که شمار کشته‌ها در این روز بسیار بیشتر این بوده است.

منابع امنیتی و پزشکی شمار قربانیان این اعتراضات در روز جمعه را 65 نفر گزارش داده اند.

در همین روز عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق، طی یک سخنرانی تلویزیونی وعده داد که به «خواسته‌های مشروع» معترضان پاسخ خواهد داد. وی اما در عین حال تاکید کرد که هیچ «راه‌حل جادویی» برای مشکلات عراق وجود ندارد.

با گسترش اعتراضات در نقاط مختلف عراق، مقتدی صدر، روحانی پرنفوذ شیعه، خواستار استعفای دولت این کشور و برگزاری انتخابات زودرس شد.

«آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل از تمامی طرف‌ها در عراق خواست تا حداکثر میزان خویشتنداری را از خود درباره تظاهرات نشان دهند.

دبیر کل سازمان ملل همچنین خواستار جلوگیری از هرگونه خشونت در تظاهرات این کشور شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر