17:11 26 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به پرسشی درباره این که هکرهای مرتبط با چین در تلاش برای دست یافتن به تحقیقات امریکا درباره کووید-19 هستند، گفت پکن به «تهمت‌پراکنی» امریکا اعتراض دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز (پنجشنبه، 25 ثور) گفت، هرگونه اقدام آنلاین و تلاش برای کارشکنی علیه این بیماری باید محکوم شود.

او اتهام‌ زنی ایالات متحده امریکا مبنی بر این که هکرهای چینایی قصد نفوذ به تحقیقات امریکا درباره کووید-19 را دارند، «تهمت» توصیف کرد.  

پیشتر نهادهای امنیتی امریکا درباره آنچه تلاش هکرهای مرتبط با چین برای دسترسی و سرقت اطلاعات مربوط به پژوهش‌های موسسات علمی و دانشگاهی امریکا درباره ویروس کرونا، عنوان کرده‌اند، هشدار دادند.

اداره تحقیقات فدرال (اف‌بی‌آی) و وزارت امنیت داخلی امریکا چهارشنبه‌ شب در بیانیه‌ای مشترک مدعی شدند که هکرهای مرتبط با چین اقدام به شناسایی و سرقت اطلاعات ارزشمند مربوط به واکسین، معالجات و آزمایش‌های کرونا از شبکه‌ها و افراد دخیل در تحقیقات پیرامون این ویروس کرده‌اند.

در این بیانیه که در ادامه اتهام‌ زنی‌های واشنگتن علیه پکن در ارتباط با کرونا منتشر شده، هیچ جزئیاتی درباره هویت هکرها و اهداف آن‌ها نیامده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر