08:14 17 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

دانشمندان روسی راهی برای درمان تومورهای مغزی با ایمونوتراپی پیدا کردند.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی میشینوح جراح مغز و اعصاب و یکی از مدیران این پروژه به تاریخ 16 ماه می سال روان گفت: دانشمندان پژوهشگاه آسیب شناسی و ارتوپدی با همکاری دانشمندان انستیتوت تحقیقات بنیادی و ایمنی شناسی بالینی، روشی جدیدی را برای درمان تومورهای بدخیم مغزی با استفاده از واکسین ویژه درست کرده اند.

به گفته این متخصص، وظیفه ایمنی، به ویژه شناخت و تخریب سلولهای توموری است، اما درباره تومورهای داخل مغزی (گلیوما)، قدرت سیستم ایمنی بدن کافی نیست.

میشینوف توضیح داد: واکسین به شما اجازه می دهد سیستم ایمنی بدن را تحریک کرده و شناخت سلولهای تومور را با سیستم ایمنی بدن بهبود ببخشید. وی افزود، که این دارو بخشی از یک درمان جامع خواهد بود.

وی تصریح کرد: این واکسین برای هر بیمار ایجاد می شود. برای انجام این کار، آنها خون او را گرفته و سلولهای ایمنی لازم در آن را "کشت" می کنند. سپس واکسین حاصل از بدن دوباره وارد بدن می شود.

یادآوری می کنیم، که ایمنی درمانی یا ایمونوتراپی (انگلیسی: Immunotherapy‎) یک روش درمانی برای برخی بیماری‌ها از جمله سرطان است که با تحریک یا سرکوب پاسخ سیستم ایمنی عمل می‌کند. برخی اینترلوکین‌ها، سیتوکاین‌ها و کموکین‌ها در این روش درمانی بکار رفته‌اند. تحریک سیستم ایمنی برای درمان سرطان و برخی انواع نقص سیستم ایمنی بکار رفته است. سرکوب سیستم ایمنی در درمان آلرژی، رد پیوند اعضا و... آزموده شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر