10:27 11 جولای 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

دادگاه جنایی ترکیه هفته آینده دادرسی غیابی قاتلان روزنامه نگار مخالف دولت سعودی را برگزار می کند. 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، منابع قضایی ترکیه امروز (جمعه) خبر دادند که دادگاه جنایی این کشور محاکمه غیابی عاملان قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد عربستانی را در تاریخ سوم جولای (۱۳ سرطان) آغاز خواهند کرد.

به گفته این منابع به شبکه الجزیره، از آن‌جایی که دولت سعودی تا کنون به درخواست ترکیه برای تسلیم متهمان پاسخی نداده، دادگاه مجبور به برگزاری غیابی جلسه محاکمه گرفته است.

دادستانی کل ترکیه نیز از وزارت خارجه این کشور خواسته است تا حکم جلب و احضار بین‌المللی متهمان این پرونده را صادر کند.

جمال خاشقچی، ستون‌نویس روزنامه امریکایی واشنگتن پست بود که در سال‌های پایانی عمرش در امریکا سکونت داشت. وی در ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ به دست یک تیم امنیتی سعودی در داخل کنسولگری عربستان در استانبول به طرز فجیعی کشته شد.

از آن‌جایی که پسر «جمال خاشقچی» در دوم خرداد گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد، که قاتلان پدرش را می‌بخشد؛ کارشناس احتمال عفو متهمان این پرونده را مطرح کرده‌اند.

 یادآوری می کنیم، که دادستان کل عربستان سعودی، در دسامبر ۲۰۱۹، پنج تن از متهمان پرونده قتل خاشقچی را به اعدام و سه مظنون را نیز مجموعا به 25 سال حبس محکوم کرد و این در حالی بود که مهره‌های اصلی این پرونده از جمله «احمد عسیری» و «سعود القحطانی» (دو تن از نزدیکان محمد بن سلمان) همچنان آزاد هستند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر