13:21 19 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه پیشین امریکا به دونالد ترامپ هشدار داد و گفت که او «غریزه استبدادی» داشته و «اختلاف برانگیز» است.

به گزارش اسپوتنیک، مادلین آلبرایت، وزیر امور خارجه پیشین ایالات متحده امریکا چند پیش نیز در یک مصاحبه که با مجله اشترن آلمان داشت، گفته بود که دونالد ترامپ فاشیست نیست اما مسلما غریزه استبدادی دارد.

خانم آلبرایت گفت: ترامپ خودش می‌تواند تمام مشکلات حل کند و خودش می‌تواند مشکلات را به پا کند، به جای این‌که مردم را جمع کند اختلاف ایجاد می‌کند. این شیوه از اصول استبدادی گرفته می‌شود.

وزیر امور خارجه پیشین امریکا همچنان در یک گفتگو با «دویچلند» آلمان طی امروز شنبه در اشاره به ترامپ گفت: خطرناک است که کسی در قدرت باشد خود را فرای قانون بداند و رسانه آزاد دشمن مردم باشد... آنچه در امریکا رخ می‌دهد، «جهنم» است.

آلبرایت 83 ساله دموکرات در دوره بیل کلینتون، از سال 1997 تا 2001 وزیر امور خارجه امریکا بود.

این چهره سیاسی سابق امریکا گفت: فاشیسم همیشه بر مبنای اختلاف افکنی در جامعه است.

او اضافه کرد: رهبری با گروهی علیه گروهی دیگر هم‌ذات‌پنداری می‌کند و همراه می‌شود تا بعد از آن از این گروه به عنوان سپر بلا استفاده کند.

او به صراحت گفت: این گروه می‌تواند از مهاجران یا سیاه‌پوستانی باشد که علیه خشونت پولیس تظاهرات می‌کند و به دلیل این‌ کار «تروریست» قلمداد می‌شود.

آلبرایت تاکید کرد: فاشیسم ایدئولوژی نیست بلکه عملی برای کسب قدرت است.

او اشاره کرد: به واسطه آن رهبران سیاسی از خطوط فاصله‌ موجود عملا به منظور اختیارات سلطه جویانه در جوامع سوء استفاده می‌کنند. این رویکردی تازه نیست.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر