05:52 18 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

شرکت موشکی - فضایی Energia روسیه ساخت یک ایستگاه خدمات مداری جدید را پیشنهاد نموده که قادر به نظارت همزمان از تمام "کره زمین" باشد.

به گزارش اسپوتنیک، این ایستگاه قرار است در مداری با ارتفاع 400 کیلومتر و شیب 98 درجه قرار گیرد. این امر به ایستگاه امکان می دهد "منظره کامل زمین" را بدست آورد.

با این حال گفته شده است هدف اصلی از ایجاد این ایستگاه مداری، مشاهده قطب شمال و مسیر دریایی شمال خواهد بود. خاطرنشان می گردد که پروژه ایجاد چنین ایستگاهی بی نظیر است و اما ساختار آن مشابه ایستگاه "میر" روسیه در گذشته خواهد بود.

 پیشتر ولادیمیر سالاویف ، معاون نخست مدیر کل شرکت انرگیا (بخشی از شرکت دولتی "روس کاسموس") ، گفته بود که برخی از عناصر ایستگاه فضایی بین المللی آسیب جدی دیده اند و نمی توانند با عناصر جدید جایگزین شوند.

به گفته وی ، پس از سال 2025 ، خرابی "برف کوچ مانند" سیستم های ایستگاه فضایی بین المللی  آغاز می شود و در نتیجه آن ادامه ترمیم و نگهداری این  ایستگاه  بیش از حد  گران و پرهزینه خواهد شد.

شرکای انرگیا برای جایگزینی ایستگاه فضایی بین المللی  ، پیشنهاد ایجاد ایستگاه خدماتی مداری روسیه (ROSS) رامطرح کرده   که از جمله می تواند  امکان کار بدون سرنشین در مدار زمین را فراهم کند.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر