00:04 12 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 43
ما را در دنبال کنید

رئیس‌جمهور فعلی امریکا در یک سخنرانی در ایالت جورجیا مدعی شد کاخ سفید به دست دموکرات‌ها نخواهد افتاد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از WJCL News، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا در یک سخنرانی در ایالت جورجیا مدعی شد کاخ سفید و سنا به دست دموکرات‌ها نخواهد افتاد.

ترامپ گفت که او شرایط را غیرقابل قبول می‌داند که «پیروزی» با وجود «اکثریت اعظمی آرا» براساس نتایج انتخابات از او گرفته شده است.

او همچنان از برنامه‌ریزی یک «نبرد جهنمی» برای ریاست‌ جمهوری در صورت «دست یافتن دموکرات‌ها» به سنا و کاخ سفید خبر داد.

ترامپ در ادامه سخنان خود در این ایالت که فردا دور دوم انتخابات سنا در آن برگزار خواهد شد، با ادعای اینکه پیروز اصلی در انتخابات ریاست‌جمهوری در این ایالت آنها هستند، تاکید کرد: ما در جورجیا نباختیم. آنها تقلب کردند.

ترامپ همچنین گفت: معتقدم در دور دوم انتخابات در جورجیا اکثریت در سنا با جمهوری‌خواهان خواهد بود.

رئیس‌جمهور امریکا با اشاره به اینکه در انتخابات 3 نوامبر تقلب صورت گرفته و باید مردم در برابر آن سکوت نکنند، تصریح کرد: اگر ما حالا کاری نکنیم دیگر هرگز در این کشور انتخابات عادلانه برگزار نخواهد شد.

ترامپ در ادامه خطاب به هوادارانش در این میتینگ با تاکید بر اینکه دموکرات‌ها دنبال شکست سیستم این کشور هستند، اظهار داشت: آخرین خط دفاعی که داریم کرسی‌های مجلس سنا است. بیایید از آنها محافظت کنیم. فردا بروید و رای دهید.

وی همچنین با ادعای اینکه پیروز اصلی این انتخابات آنها هستند، گفت شکست را نخواهند پذیرفت.

در انتخابات سوم نوامبر 50 کرسی مجلس سنا که 100 کرسی دارد را جمهوری‌خواهان و 48 کرسی آن را دموکرات‌ها تصاحب کردند.

بنابراین جمهوری‌خواهان در انتخابات فردا (6 جنوری) حتی یک کرسی هم به خود اختصاص دهند، اکثریت در مجلس سنا با آنها خواهد بود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر