06:17 18 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

عمران خان از جمله کسانی است که به تحقیقات روزنامه نگاران پاسخ داده گفته است که دولت پاکستان از شهروندان این کشور که در "پرونده پاندورا" ذکر شده است، تحقیق خواهد کرد و در صورت تشخیص سوء استفاده، جدی اقدام خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، پیش از این، کنسرسیوم بین المللی روزنامه نگاران تحقیقی ICIJ)) تحقیقی را منتشر کرد که در یکی از قسمت های آن ادعا شده است که اعضای حلقه داخلی صدراعظم پاکستان شرکت های بحری استند، اما اطلاعاتی در مورد دخالت رئیس دولت در دست نیست.

عمران خان گفت: "ما از تحقیقات دوسیه پاندورا، در افشا ثروت شخصیت های بلند پایه، به دست آمده از طریق فرار مالیاتی و فساد، و پولشویی در پناهگاه های مالی استقبال می کنیم. دولت من از همه شهروندان ما که در" اسناد پاندورا "ذکر شده است ، تحقیق خواهد کرد".

نخست وزیر پاکستان در توییتر خود نوشت: "در صورت مشاهده هرگونه تخلف، اقدامات مناسب را انجام خواهیم داد. من از جامعه بین المللی می خواهم که با این بی عدالتی شدید به عنوان بحران تغییرات آب و هوا برخورد کنند."

کنسرسیوم بین المللی روزنامه نگاران تحقیقی ICIJ)) ، که به ویژه توسط یکی از صندوق های جورج سوروس تامین مالی شده است ، "پرونده پاندورا" را در مورد مشارکت تعدادی از رهبران جهان در طرح های بحری منتشر کرد. بیش از 35 سیاستمدار فعلی و سابق و همچنین 400 مقام از حدود 100 کشور جهان در آن حضور دارند. تحقیقات توسط کنسرسیومی از روزنامه نگاران ایالات متحده را به عنوان بزرگترین جنت ​​مالیاتی نام برد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر