تنش لفظی ترامپ با سران دموکرات + ویدیو

© AP Photo / Evan Vucciتنش لفظی ترامپ با اعضای مجلس نماینده‌گان
تنش لفظی ترامپ با اعضای مجلس نماینده‌گان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده، با دو تن از اعضای دموکرات مجلس نماینده‌گان این کشور درگیر تنش‌های لفظی شد.

به گزارش اسپوتنیک، این تنش‌ لفظی در نشستی در کاخ سفید در باره دیواری که دونالد ترامپ می‌خواهد در مرز با مکسیکو بسازد رخ داد.
ترامپ در این نشست بار دیگر تأکید کرد که اگر بودجه لازم را برای ساخت این دیوار به دست نیاورد، حکومت فدرال را تعطیل خواهد کرد؛ اما نماینده‌گان دموکرات می‌گویند که با این کار مخالف استند.  

آقای ترامپ گفت: از هر راهی که باشد این دیوار ساخته خواهد شد. من نمی‎خواهم که حکومت بسته شود. خواهیم دید که در زمان کوتاهی در آینده چی خواهد شد. اما این دیوار برای ما بسیار مهم است.
ننسی پلوسی، عضو مجلس نماینده‌گان امریکا، تأکید کرد که بودجه ساخت این دیوار را باید نهادهای قانون گذار امریکا تصویب کنند؛ اما ترمپ می‌گوید که به علت مخالف دموکراتان این کار ممکن نیست.
رییس جمهور ایالات متحده گفت: "اگر فکر می‌کردیم که می‌توانیم این لایحه را در سنا تصویب کنیم، ننسی، ما بی درنگ این کار را می کردیم. آن را در مجلس بسیار آسان تصویب خواهیم کرد. اما نمی توانیم این کار را انجام دهیم؛ زیرا به رای ده دموکرات نیاز داریم. مشکل این است." 

ترامپ: ارتش ساخت دیوار در مرز جنوبی ایالات متحده را تکمیل خواهد کرد - اسپوتنیک افغانستان
ترامپ: ارتش ساخت دیوار در مرز جنوبی ایالات متحده را تکمیل خواهد کرد

ننسی پلوسی، رهبر دموکرات‌ها در مجلس نماینده‌گان ایالات متحده، گفت: "فکر می‌کنم که نباید در برابر رسانه‌ها در این باره بحث کنیم. اما واقیعت این است که جمهوری خواهان در سنا و مجلس می‌توانند که این لایحه را مطرح کنند و اگر رأی بیاورند زمینه را برای چیزی که می‌خواهید فراهم بسازند".
سرانجام آنان "رییس جمهور امریکا و دو نماینده مجلس این کشور" به توافق نرسیدند و تنش‌های شان افزایش یافت.
چک شومر، عضو دموکرات مجلس نماینده‌گان ایالات متحده، گفت: "یک چیزی که می‌توانیم در باره آن به توافق برسیم این است که نباید به علت یک اختلاف، حکومت را بسته کنیم. اما شما می‌خواهید که حکومت تعطیل شود. شما در باره آن سخن گفته می‌روید."
آقای ترامپ در پاسخ گفت: "می‌دانی چی خواهم گفت: بلی؛ اگر آن چه را که می خواهیم از هیچ راهی به دست نیاوریم، چه از راه شما باشد یا ارتش یا هر چیز دیگری، من حکومت را تعطیل خواهم کرد."
در روزهای اخیر که مرز ایالات متحده با مکسیکو گواه حضور مهاجران امریکای لاتین است موضوع ساخت دیوار در مرز دو کشور دوباره مطرح شده است.
ساخت این دیوار از وعده‌های انتخاباتی دونالد ترامپ بوده است؛ اما بسیاری از مقام های دیگر امریکایی با آن مخالف استند.

 

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала