ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

صلیب سرخ: مذاکرات صلح رنج افراد ملکی را کاهش نداد

© Sputnik / JAKصلیب سرخ: مذاکرات صلح رنج افراد ملکی را کاهش نداد
صلیب سرخ: مذاکرات صلح رنج افراد ملکی را کاهش نداد - اسپوتنیک افغانستان
کمیته‌ی بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد که، حملات هوایی، حملات شبانه و حملاتی که در روستاها و ساحات پرنفوس راه‌اندازی می‌شود، منجر به مرگ و معلولیت زنان، مردان و کودکانی می‌شود که هیچ نقشی در جنگ‌ها ندارد.

 به گزارش اسپوتنیک، کمیته‌ی بین‌المللی صلیب سرخ با نشر گزارشی اعلام کرده است که گفت‌وگوهای جاری صلح افغانستان شدت خشونت‌ها و تأثیر خشونت بر زندگی غیرنظامیان در این کشور را کاهش نداده است.

در اعلامیه‌ی این کمیته که اخیرا منتشر شده، به نقل از خوان‌پدرو سکارر، رییس نمایندگی مرکزی صلیب سرخ در افغانستان گفته شده است که هم‌زمان با جریان گفت‌وگوهای صلح و فرارسیدن عید سعید قربان، تدابیر درنظر گرفته شده از سوی طرف‌های درگیر برای حمایت از غیرنظامیان و ساختارهای غیرنظامی کافی نبوده است.

توقف فعالیت صلیب سرخ و سازمان جهانی صحت توسط طالبان - اسپوتنیک افغانستان
توقف فعالیت صلیب سرخ و سازمان جهانی صحت توسط طالبان

سکارر همچنان از طرف‌های درگیر خواسته است که کارهای بیشتری برای حفاظت از غیرنظامیان، ساختارهای غیرنظامی، مراکز صحی و کارمندان صحی انجام دهند.

در اعلامیه‌ی کمیته‌ی بین‌المللی صلیب سرخ آمده است که حملات هوایی، حملات شبانه و حملاتی که در روستاها و ساحات پرنفوس راه‌اندازی می‌شود، منجر به مرگ و معلولیت زنان، مردان و کودکانی می‌شود که هیچ نقشی در جنگ‌ها ندارد.

به نقل از اعلامیه، همچنان در این نوع حملات، بیشتر خانه‌ها، مساجد، مکاتب، مارکیت‌ها و مراکز صحی هدف قرار گرفته‌اند.

رییس نمایندگی مرکزی صلیب سرخ در افغانستان گفته است: «توجه کمی به رنج افراد ملکی صورت گرفته است. آن‌ها باید همیشه مورد حمایت و احترام باشند».

در اعلامیه‌ی کمیته‌ی بین‌المللی صلیب سرخ همچنان گفته شده است که گراف حمله به کارمندان و مراکز صحی نیز افزایش یافته، چنانچه تنها در شش ماه اول سال جاری میلادی ۵۹ حمله به مراکز و کارمندان صحی صورت گرفته است.

در اعلامیه از طرف‌های درگیر خواسته شده است که «اجازه بدهند که افراد مریض به خدمات صحی دسترسی بدون مانع داشته باشند، بدون این‌که وابستگی‌های آن‌ها در نظر گرفته شود».

صلیب سرخ در عین حال در مورد سرنوشت افرادی که از سوی طرف‌های درگیر در ارتباط به «منازعه‌ی مسلحانه» توقیف شده‌اند، نیز ابراز نگرانی کرده است.

در اعلامیه گفته شده است که افراد توقیف‌شده باید به مراقبت‌های صحی و نیازمندی‌های اساسی از جمله آب پاک، لباس و اسباب صحی دسترسی و همچنان با خانواده‌های خود تماس داشته باشند.

به نقل از اعلامیه، با توجه به افزایش نیازمندی‌های بشری، وضعیت امنیتی کمک به افرادی را با مشکل مواجه ساخته است که به غذا، آب، پناه‌گاه و امنیت ضرورت دارند.

صلیب سرخ در حالی از عدم تأثیرگذاری گفت‌وگوهای صلح روی کاهش خشونت‌ها در افغانستان ابراز نگرانی کرده است که هشتمین دور مذاکرات میان امریکا و گروه طالبان بامداد روز دوشنبه پایان یافته است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала