ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

چند درصد از جمعیت جهان هنوز امکان دسترسی به اینترنت را ندارند؟

© Fotolia / BillionPhotos.comИнтернет-технологии
Интернет-технологии - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 04.12.2021
طبق گزارش سازمان ملل در حال حاضر دو سوم از مردم جهان به اینترنت دسترسی دارند، اما کماکان 2.9 میلیارد نفر برابر با 37 درصد جمعیت زمین، هنوز امکان دسترسی به اینترنت را ندارند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیجیاتو، طبق اطلاعات منتشرشده در این گزارش که به‌تازگی از سوی اتحادیه بین‌المللی مخابرات سازمان ملل منتشر شده است، 96 درصد افراد محروم از اینترنت در کشورهای درحال‌ توسعه زندگی می‌کنند؛ البته در این گزارش به این موضوع هم اشاره شده که گسترش دسترسی به اینترنت در سراسر جهان سرعت خوبی پیدا کرده و پاندمی کرونا نیز به افزایش سرعت فراگیری اینترنت در تمام نقاط جهان کمک کرده است.
طبق اطلاعات منتشرشده در این گزارش، میزان جمعیتی که به اینترنت دسترسی دارند از 4.1 میلیارد نفر در سال 2019 به 4.9 یک میلیارد نفر در سال 2021 افزایش یافته است. در سال 2020 گسترش کلی فراگیری دسترسی به اینترنت جهان به بیش از 10 درصد رسیده که بالاترین رشد سالانه در دهه اخیر است.
لازم به ذکر است در حال حاضر ۹۵ درصد از جمعیت جهان در مناطق تحت پوشش اینترنت موبایل زندگی می‌کنند.
البته گسترش دسترسی به اینترنت تنها بخشی از داستان است. میزان قابل‌توجه از افرادی که تازه به اینترنت دسترسی پیدا کرده‌اند، اینترنت پایدار و سریعی ندارند. درضمن شکاف دیجیتالی بسیار گسترده میان کشورهای ثروتمند و فقیر را نیز باید در نظر بگیریم. متأسفانه 96 درصد جمعیت کشورهای فقیر هنوز نمی‌توانند از اینترنت استفاده کنند. همچنین در میزان دسترسی جمعیت شهری و روستایی جهان به اینترنت هم شاهد اختلاف بسیار زیادی هستند. در حال حاضر 79 درصد از جمعیت جهان می‌توانند از اینترنت استفاده کنند؛ اما تنها 39 درصد از جمعیت روستایی جهان به اینترنت دسترسی دارند.
جاپان با ثبت نرخ انتقال 319 ترابیت بر ثانیه رکورد سرعت اینترنت را شکست - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 18.07.2021
جاپان با ثبت نرخ انتقال 319 ترابیت بر ثانیه رکورد سرعت اینترنت را شکست
جالب است بدانید تفاوت جنسیتی در میزان دسترسی به اینترنت هم دیده می‌شود در حال حاضر 67 درصد از مردان جهان از اینترنت استفاده می‌کنند؛ اما این میزان در مورد زنان جهان 57 درصد است. خوشبختانه سه غول فناوری دنیا یعنی گوگل، فیسبوک و آمازون برای امکان‌پذیر کردن دسترسی به اینترنت برای جمعیتی که از آن محروم هستند، سرمایه‌های میلیارد دالری صرف می‌کنند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала